Nowe mieszkania Łódź

Urządzenie balkonu w nowym mieszkaniu

Nikt nie wyobraża już sobie mieszkania bez chociażby małego balkonu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, deweloper odpowiedzialny za nowoczesne osiedle Villa Romanów w Łodzi swoim mieszkańcom oferuje przestronne balkony i tarasy. Można na nich urządzić przytulny kącik na świeżym powietrzu. Oto kilka inspiracji, jak urządzić balkon w bloku.


Wiele osób myśli, że mieszkając w bloku nie można cieszyć się własnym ogródkiem. To błąd! Balkony na Villi Romanów są na tyle duże, że można już trochę poszaleć. Zanim zaczniemy sadzić kwiatki i kupować meble, warto przemyśleć, czego oczekujemy od „letniego pokoju”. Balkon to niejako przedłużenie mieszkania, szkoda byłoby więc marnować przestrzeń i nie zagospodarować jej odpowiednio. Niektórzy mogą marzyć o własnych warzywach, a inni wolą więcej miejsca do relaksu i odpoczynku – w zależności od potrzeb, balkon powinniśmy urządzić inaczej.

Jak urządzić balkon w bloku

Gdy mamy już w głowie pomysł na nasz wymarzony balkon, możemy przystąpić do działania. Balkon w bloku wcale nie musi być nudny! Aranżację tarasu zaczynamy od wyboru tworzywa na podłogę. Możemy postawić na drewno, płytki lub sztuczną trawę. Pamiętajmy, że materiał musi być odporny na każde warunki atmosferyczne. Następnie wybieramy meble na balkon. Na rynku jest szeroki wybór mebli przeznaczonych na nawet najmniejsze balkony i z pewnością znajdziemy coś dla siebie. Meble balkonowe nie muszą ograniczać się do stolika i krzeseł – zamiast tego możemy postawić leżak, wiszący kosz przypominający hamak czy huśtawkę. W ostatnich latach furorę robią własnoręcznie zrobione meble z palet. Przy użyciu tych niepozornych palet możemy wyczarować prawdziwe cuda – stolik, fotel, a nawet półkę na rośliny.

Dodatki robią różnicę

Gdy mamy już podłogę i meble, możemy zająć się upiększaniem tarasu. Kwiaty na balkonie zawsze dodają uroku i warto o nie zadbać. Wśród najpopularniejszych roślin balkonowych są surfinie, pelargonie, petunie i bratki. Można posadzić też kwiaty odstraszające komary, takie jak geranium, lawenda, komarzyca, bazylia i koper włoski. Dzięki temu letnie wieczory nie przerodzą się w koszmar. Mając więcej przestrzeni na tarasie możemy pokusić się o mały krzew. Na balkonie z powodzeniem możemy hodować też niektóre warzywa i owoce. Własnoręcznie wyhodowane plony dają największą satysfakcję. Balkonową balustradę warto osłonić specjalną osłonką, która zapewni nam prywatność. O ciepłą i przytulną atmosferę zadbają lampki, dające subtelne światło.

Wystarczy odrobina wyobraźni oraz chęci i nawet mieszkając w bloku możemy cieszyć się własną zieloną oazą. W budynkach na osiedlu Villa Romanów pole do popisu mamy bardzo duże – balkony i tarasy są przestronne i pozwalają popuścić wodze fantazji.