Nowe mieszkania Łódź

Apartamenty A-Z Sp. z o.o.

III etap inwestycji

Nowa inwestycja zakłada wybudowanie w Łodzi 2 budynków mieszkalnych z 74 mieszkaniami na sprzedaż. W budynkach znajdują się ustawne kawalerki o powierzchni 29 m2 jak i przestronne apartamenty liczące ok. 124 m2. Większość mieszkań to lokale 2-3 pokojowe o powierzchni od 40 m2 do 61 m2. Wszystkie mieszkania posiadają balkony lub tarasy. Lokale na ostatniej kondygnacji posiadają rozległe antresole o powierzchni sięgającej nawet do 38 m2, a mieszkania na parterze prywatne ogródki. Mieszkania charakteryzują się atrakcyjną i funkcjonalną architekturą. Inwestycja jest bardzo kameralna, a niska zabudowa zapewnia intymność i bezpieczeństwo. Budynki będą wyposażone w windy. Do dyspozycji mieszkańców oddane zostaną 63 miejsca postojowe w hali garażowej podziemnej, usytuowanej na poziomie -1 oraz 11 naziemnych miejsc postojowych. W jednym z budynków zaprojektowano fitness club z oddzielnym wejściem.

Na wyróżnienie zasługuje wysoka komplementarność całego kompleksu mieszkaniowego obejmującego planowaną inwestycję, na terenie którego zlokalizowane są żłobek, przedszkola, szkoła języków obcych, obiekty sportowe, klub fitness, sklepy spożywcze, poczta, salon kosmetyczny, gabinet stomatologiczny. Jednym z dodatkowych atutów takiego umiejscowienia inwestycji jest powstający obok „Park Romanów-Centrum Rehabilitacji”, w skład którego będzie wchodzić Centrum Opiekuńczo-Rehabilitacyjne i Klinika Medyczna, co stwarza możliwość wynajęcia lub sprzedaży nowopowstających mieszkań dla personelu obsługującego ten ośrodek oraz dla członków rodzin pensjonariuszy. Duża różnorodność usług medycznych, które będą oferowane w tym kompleksie zachęcać będzie osoby chcące z nich skorzystać do poszukiwań dogodnego lokum dla zamieszkania w jego bezpośrednim sąsiedztwie.

OTOCZENIE BEZPOŚREDNIE

Projekt jest częścią osiedla mieszkaniowego „Villa Romanów”, w skład którego docelowo wchodzić będzie 8 budynków mieszkalnych. Wszystkie budynki zostały zaprojektowane z założeniem utrzymania spójnej formy architektonicznej dla całości osiedla. Obecnie wykończone i oddane do użytku są 2 budynki mieszkalne (z czego jeden podwójny), położone w północno-zachodniej i zachodniej części osiedla. W trakcie budowy są kolejne dwa budynki, w których zlokalizowany będzie kompleks „Park Romanów-Centrum Rehabilitacji”, składający się z Centrum Opiekuńczo-Rehabilitacyjnego i Kliniki Medycznej. Następnie planowana jest budowa kolejnych dwóch budynków z lokalami przeznaczonymi na sprzedaż. W centralnej części osiedla przewidziana jest część rekreacyjna na której usytuowane będą tereny zielone z alejkami spacerowymi i plac zabaw.

Przedstawiany projekt to 2 budynki mieszkalne położone w południowo-zachodniej części osiedla w bliskim sąsiedztwie terenów sportowych. 

Osiedle mieszkaniowe „Villa Romanów” jest częścią większego kompleksu mieszkaniowego, w skład którego wchodzą również osiedla „Zielony Romanów” i „Ogrody Romanów”.

Od zachodu teren graniczy z osiedlem budynków wielorodzinnych „Zielony Romanów” dokończonym przez spółkę Prywatna Korporacja Mieszkaniowa Sp. z o.o. (PKM Sp. z o.o.).

Od południa zlokalizowane jest zrealizowane przez spółkę PKM Sp. z o.o. i zamieszkałe przez 72 rodziny osiedle domów jednorodzinnych i szeregowych „Ogrody Romanów” oraz działki przeznaczone pod zabudowę jednorodzinną.

Od wschodu rozciąga się obszar zieleńca miejskiego. Teren ten został zrewitalizowany przez spółkę PKM Sp. z o.o. we współpracy z władzami miasta. Na świeżym powietrzu zamontowano urządzenia fitness, postawiono ławki, wytyczono alejki spacerowe, które służą mieszkańcom do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Od północy znajduje się ogrodzony parking dla mieszkańców oraz zbiornik retencyjny na wody opadowe i roztopowe z terenów przyległych osiedli .

Pomiędzy „Ogrodami Romanów”, a „Zielonym Romanowem” zostały wybudowane ogólnodostępne obiekty sportowe: boiska do piłki nożnej, siatkówki, koszykówki oraz kort tenisowy. Obok boisk znajduje się mini „skate park” oraz mała architektura do różnych gier zespołowych. W odległości nie większej niż 1 km umiejscowione są duże sklepy spożywcze ( Biedronka, Lidl, Intermarche, PoloMarket)

KOMUNIKACJA

Inwestycja zlokalizowana jest w północno-zachodniej części Łodzi  na granicy z Aleksandrowem Łódzkim w odległości ok. 11 km od centrum miasta. Dogodny dojazd do centrum zapewniony jest poprzez ulicę Romanowską dalej ulicą Aleksandrowską do Śródmieścia.  Na terenie osiedla zatrzymuje się autobus komunikacji miejskiej linii 84A.

Ponadto Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpoczęła w pobliżu realizację zachodniej obwodnicy Łodzi i poprzez węzeł Teofilów skomunikuje tę część miasta z systemem autostrad krajowych. Obecnie trwają zaawansowane prace budowlane tego odcinka. Planowane oddanie do użytku to 2022 rok.

Osiedle „Villa Romanów” proponuje ciekawą i niespotykaną w Łodzi formę architektoniczną w stylu willi miejskich wyróżnioną przez użytkowników portalu Rynek Pierwotny w kategorii Najlepsza Architektura w Łodzi.

Rośnie zapotrzebowanie na wysokiej klasy specjalistów. Są to osoby młode, wykształcone, ceniące komfort życia, poszukujące dobrze płatnej pracy i wygodnego miejsca zamieszkania. Projekt Osiedla „Villa Romanów” jest wyjściem naprzeciw tym oczekiwaniom. Proponujemy wybudowanie nowoczesnych mieszkań w przyjaznym do wygodnego życia otoczeniu.

Dane firmy

Nazwa: Apartamenty A-Z Sp. z o.o.
Data utworzenia: 29.12.2005
Siedziba spółki: ul. Płowiecka 109B, 04-501 Warszawa
Spółka została zarejestrowana przez: Sąd Rejonowy dla M. St. Warszawy w Warszawie, NIP 9241814625
Urząd Statystyczny: Regon 080060439
Kapitał zakładowy: 300 000,00 zł
Zarząd: Zbigniew Piekarzewski, Paweł Chełmicki
Numer konta: Santander Bank Polska S.A. o numerze: 92 1090 1694 0000 0001 3237 5764