Nowe mieszkania Łódź

Nowe mieszkanie – zalety

Dlaczego warto kupić nowe mieszkanie od dewelopera?

Kupno mieszkania to poważna decyzja. Przed jej podjęciem należy przeanalizować dokładnie czego chcemy, jakie mamy wymagania względem naszego przyszłego mieszkania oraz na co pozwala nam budżet. Najczęstszym dylematem, przed jakim stają ludzie myślący o własnym domu, jest pochodzenie lokalu – ma być nowe czy używane? Postaramy się doradzić i wyjaśnić, dlaczego zakup mieszkania z rynku pierwotnego od dewelopera jest korzystniejszym rozwiązaniem.

Nie kupujesz kota w worku

Wybierając mieszkanie prosto od dewelopera dostajemy od niego szczegółowe plany pomieszczenia. Możemy je zmodyfikować w zależności od naszych potrzeb, np. wyburzyć ścianę lub postawić ją w innym miejscu. Sami jesteśmy architektem naszych czterech kątów i urządzamy je według własnego życzenia. Mieszkanie z drugiej ręki i tak musielibyśmy zapewne remontować. Przy nowym lokalu zyskujemy pewność, że nie jest on zadłużony bądź obarczony problemami konstrukcyjnymi, takimi jak niesprawna instalacja elektryczna czy hydrauliczna.

Cena nie taka straszna jak ją malują

Pokutuje przekonanie, że nowe mieszkania są strasznie drogie i nie na kieszeń „przeciętnych zjadaczy chleba”. Jednak gdy starannie przyjrzymy się kwestii finansowej zauważymy, że mimo iż cena początkowa mieszkania deweloperskiego jest wyższa niż lokalu z rynku wtórnego, to nie kryje już dodatkowych kosztów. Nie musimy martwić się o wymianę okien, grzejników czy przeprowadzenie remontu. Wszystko w takim mieszkaniu jest nowe i będzie nam służyć przez długie lata, ponieważ wykorzystuje najnowsze rozwiązania technologiczne. Również wartość mieszkania prosto od dewelopera jest znacznie wyższa, więc zakup takiego lokalu to świetna inwestycja na przyszłość.

Liczne udogodnienia

Kupno nowego mieszkania zwalnia nas z wielu dodatkowych opłat, np. dla agencji nieruchomości czy podatku od nieruchomości. Wszystkie formalności załatwiamy z deweloperem, który ma prawny obowiązek przedstawić nam pełną dokumentację. Możemy też liczyć na skorzystanie z jednego z programu pozwalających uzyskać dofinansowanie od państwa, jak chociażby „Mieszkanie dla Młodych”. Zaoszczędzimy tym samym dużo czasu i pieniędzy.

Zakup własnego mieszkania to decyzja, która zaważy na naszym życiu przez co najmniej kilka lat. Dlatego warto poważnie przemyśleć wszystkie za i przeciw. Nowe mieszkanie od dewelopera ma dużo plusów, jednak to każdy z przyszłych nabywców mieszkania musi sam zdecydować, co będzie dla niego najodpowiedniejsze.