Nowe mieszkania Łódź

Inwestuj w nieruchomości – zarabiaj na swoim mieszkaniu

Nowe mieszkania na sprzedaż w Łodzi szansą na doskonałą inwestycję!

Zakup mieszkania w Łodzi pod inwestycję to niezwykle trafna decyzja. Można wręcz powiedzieć, że jeśli dziś ktoś chce inwestować pieniądze, to najlepiej wydać je na mieszkanie, które czy to wynajmowane czy później przeznaczone do sprzedaży jest najbezpieczniejszą inwestycją. Nieruchomości na sprzedaż to inwestycje, które nigdy nie przyniosą strat, i możemy na nich jedynie zyskać. Jest to również doskonała inwestycja dla naszych dzieci – dziś kupujemy mieszkanie, które możemy im przekazać w prezencie na start w dorosłe życie. Tak naprawdę mieszkanie przez cały czas może na siebie zarabiać jeśli je wynajmiemy.

Inwestycja w nieruchomości wymaga jednak sporego wkładu finansowego. Jest to dobra propozycja dla osób, które bądź dysponują sporą gotówką bądź też mogą sobie pozwolić na zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Jeśli masz już swoje mieszkanie i możesz środki zainwestować w kolejne, które wynajmiesz, a ono na siebie zarobi – skorzystaj z takiej okazji.

Nowe mieszkania w Łodzi – dlaczego warto?

Zakup mieszkania wiąże się z oczywistymi kosztami – nie są to małe kwoty, jednak w przypadku  mieszkania pod inwestycje, przy założeniu, że mieszkanie niemal od razu wynajmiemy, powinno zwrócić się w ciągu 15-18 lat wynajmu. Koszt to zakup mieszkania plus ewentualne doposażenie lokalu w umeblowanie, osprzęt, dekoracje. Raz na jakiś czas warto wykonać mały remont.

Bardzo ważny jest dobór lokatorów. Jeśli kupujemy mieszkanie nowe, musimy pamiętać o tym, by dobierać lokatorów ostrożnie, zwłaszcza jeśli zainwestowaliśmy niemałe pieniądze w wyposażenie mieszkania. Warto mieć na uwadze to kto będzie użytkował nasze mieszkania – istotne są tutaj czynniki takie jak wiek lokatorów, ich sytuacja życiowa, środowisko pochodzenia. Jeśli coś wzbudza naszą niepewność lepiej poszukać innych lokatorów. Niepotrzebni są nam mieszkańcy, którzy stanowią potencjalne ryzyko dla naszej nieruchomości. Mogą przysporzyć kłopotów takich jak zaleganie z czynszem i opłatami do dostawców mediów, jak również mogą spowodować bezpośrednie straty materialne. Na szczęście tacy lokatorzy to raczej odosobnione przypadki, zwłaszcza w przypadku droższych osiedli, na które stać raczej zamożniejsze osoby.

Czy opłaca się inwestować w mieszkania na wynajem? Oczywiście, że tak. Nawet w najgorszym wypadku, jeśli mieszkanie nie będzie już wynajmowane możemy albo w nim zamieszkać albo je sprzedać. Tutaj zawsze jesteśmy w pozycji wygranej – mieszkanie to najlepsza możliwa inwestycja.